הפרספקס כאמנות מרהיבה

פרספקס, או בשמו המקצועי: זכוכית אקרילית, מהווה דרך ייחודית להציג את אמנות. מדובר במוצר מדהים, אשר ביכולתו להפוך כל חדר למרכז של יצירה. החומר השקוף יוצר השפעה חזותית שמשפרת את הסביבה ויוצרת תנועה ומרקם חדשים.

אחת המעלות של חומר זה, היא יכולת השתקפות האור דרכו. התוצאה המתקבלת היא הוספת ממד שלישי ליצירת האמנות. כך למשל, יקבל צילום אמנותי אפקט של הגדלת חדות התמונה, יחד עם צבעים מבריקים ואינטנסיביים יותר.

לא בכדי, אהודה הזכוכית האקרילית בקרב מעצבי פנים ואדריכלים. בעזרתו הם יכולים להפגין יצירות מרשימות, אפילו קצת "משוגעות", ולנצל את יכולת הגמישות של החומר, על מנת לעצב חללים או מוצרים כראות עיניהם.

שימוש בזכוכית אקרילית כחומר עיצובי אומנותי, הוא טרנד שניתן למצוא יותר ויותר בחללי תצוגה ובתי מגורים בעלי מראה יוקרתי. הפרספקס מעניק לחלל מראה חדשני. הוא עמיד לאורך זמן, דבר שעולם האמנות לא רגיל אליו, ומאפשר גם עיצוב ריהוט מגוון כגון שולחנות, שידות, חלונות וגם דלתות. כל אלה נותנים לבית מראה חדשני, ססגוני ומפתיע.

מגוון הדרכים לייצור פרספקס, הם אלו שמעניקים למוצרים את ההילה האמנותית שלהם. ניתן לייצר מוצרי פרספקס צבעוניים, שקופים או זוהרים. ניתן להבליט את השתקפויות האור דרכן או למנוע אותן, למשל כאשר רוצים ליצור מראת קיר עשוי פרספקס מעוצב.

צורת העיבוד העשירה של החומר מהווה יתרון עיצובי. המאפשר כמעט כל סוג של יצירה. ניתן לעבד את הפרספקס באמצעות כיפוף בחום, יצירת צורות בואקום או ניפוח. הוא ניתן להדבקה ולבניית צורות שונות, ובכך מאפשר ליצור כמעט כל פריט ריהוט או אלמנט עיצוב רצוי.

תחום הצילום, לדוגמא. ניתן להדפיס תצלומים בדפוס דיגיטלי או משי, על נייר צילום איכותי. את המדבקות המתקבלות מבית הדפוס ניתן להצמיד אל מתקני הפרספקס כך מתקבל מראה מעוצב וייחודי, אשר נותן את התחושה שהתמונה המודפסת נראית ממש כאילו היא חלק מהחומר. כמובן, שעל מנת לקבל עיצוב גרפי מעולה, יש צורך בהפקת דפוס באיכות גבוהה, המקפידה על גימור טכני מדוקדק. כך נשמרת גדולת חומר זה: הברק המרהיב שלו.

שימוש במוצרים גם לחללי משרד עסקיים יכולים להוות אקט פרסומי מרשים כאשר ממקמים אותם על קיר שלם במסדרון או בכניסה. זוהי דרך אידיאלית לפרסם את החברה.

פריט עיצובי נוסף אותו ניתן לייצר באמצעות הזכוכית האקריליק הוא אקווריומים מדהימים ענקיים. כאן באה לידי ביטוי באופן משמעותי אפשרות הגמשת החומר, ליצירת פינות מעוגלות וצורות כיד הדמיון ובכך מתקבל חומר המזכיר את הזכוכית בצורתו, אך עמיד, מעוצב, יעיל ואטרקטיבי יותר.

לסיכום, בתחילת שנות השבעים חדר החומר יותר ויותר לתודעת מעצבים וצרכנים אשר חיפשו אחר יופי והדר לעצב בו את בתיהם או את חללי המשרדים שלהם.  כך נוצרו מערכות ריהוט מודרניות שלמות, שהביאו את הקידמה. החומר מתקבל בצורות עיצוביות שונות כגון גימור מבריק או מט, גוונים של כחול או ירוק, ובעצם כל מרקם או גוון העולים על הדעת, ניתנים לשילוב עם חומר הפרספקס ומייצרים ביחד את העיצוב המושלם.

הפרספקס כאומנות מרהיבה הינו מאמר של צוות אקריליק

אקריליק דיספליי

פורסם בקטגוריה בלוג אחד קטן בנושא פרספקס, בלוג פרספקס. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 84 = 86