הקשר בין פרספקס לאומנות

פרספקס הידוע גם בכינויים "זכוכית אקרילית" ו"זכוכית גמישה" נחשב לחומר גלם פופולארי, הודות ליתרונותיו היחסיים הרבים, בהשוואה לחומרי גלם אחרים.
תכונותיו הייחודיות, הופכות אותו לחומר גלם נוח לעיבוד ולכן יותר ויותר אנשים העוסקים באומנות, משתמשים בו ליצירותיהם האישיות.

מהן התכונות הייחודיות של הזכוכית האקרילית המפורסמת?

  • גמישה – הזכוכית האקרילית מצטיינת בתכונת הגמישות והאלסטיות, עובדה המאפשרת לאנשי ייצור ואומנים שונים לבצע באמצעותה כיפוף, קימור, עיגול וכו'. תכונת הגמישות מאפשרת לעבוד עם הזכוכית האקרילית בשיטות עיצוב מגוונות.
  • בעלת משקל קל – אמנם הפרספקס נראה כמו זכוכית אך הוא שוקל רק כמחצית ממנה. לכן קל לעבוד איתו וליצור באמצעותו תמונות וחפצי אומנות שונים.
   ניתן ליצור באמצעות הזכוכית האקרילית גם במות, דוכנים ומתקני תצוגה מרהיבים וקלים לניוד.
  • בלתי שבירה – הזכוכית האקרילית כמעט בלתי שבירה ולכן ניתן לחרוט עליה, מבלי חשש שייוצרו בה סדקים, שריטות או חורים.
   כמו כן, הזכוכית האקרילית יכולה לשמש כתחליף לזכוכית רגילה ברהיטים, מדפים ומגירות. העובדה שהיא לא שבירה הופכת אותה ליותר בטיחותית וידידותית, בעיקר בסביבת ילדים קטנים.
 • בעלת שקיפות והעברת אור – שימוש בזכוכית אקרילית שקופה מתאים לחלונות תצוגה, שלטי חוצות, שלטים לדלת וכו'. ניתן לנצל את יתרונות השקיפות, על מנת להציג מוצרי אומנות או להבליט אותם באופן אטרקטיבי ומושך לעין.
 • נוחה מאוד לצביעה – הצבעים הפופולארים של פרספקס הם שקוף ולבן, אך ניתן לצבוע אותה במגוון בלתי נדלה של צבעים. הזכוכית האקרילית נחשבת לנוחה מאוד לצביעה.
 • מגוון מרקמים – ניתן ליצור עם זכוכית אקרילית שיטות גימור שונות ומגוון מרקמים (על ידי התזת חול למשל)
 • נוחה להדפסה – ניתן להדפיס על זכוכית אקרילית, בצורה ישירה או עקיפה, וליצור תמונות מרהיבות ואטרקטיביות.
 • עמידות – הזכוכית האקרילית עמידה בפני קרינת UV  (אולטרה סגול) של קרני השמש, מים, קורוזיה וחומרים כימיים ולכן אורך החיים של יצירות האומנות יהיה  גדול יותר.
 • קלה ונוחה לתחזוק – לא צריך להשקיע מאמצים ומשאבים רבים בשימור מוצרי פרספקס. ניגוב קל עם סמרטוט לח בתדירות יחסית נמוכה, ישמור על המראה החדש והמקורי של חפצי האומנות.
 • "ירוקה" וידידותית לסביבה  – בניגוד לפלסטיק, הזכוכית האקרילית מתכלה מהר וניתנת למחזור ולכן היא הרבה יותר ידידותית לסביבה, מבחינה אקולוגית.

לוחות הפרספקס השקופים מגיעים בעוביים שונים (החל מ- 2 מ"מ ועד 60 מ"מ), כאשר שיטת העיבוד מותאמת לסוג המוצר ולצרכי הלקוח.

הודות ליתרונות הרבים שהוזכרו לעיל, הזכוכית האקרילית הפכה לחומר גלם מועדף עבור אומנים, המעוניינים להפגין חופש יצירתיות בעבודות יד וליהנות מתוצאות ייחודיות: תכשיטים מעוצבים, תמונות ומסגרות, מראות, מנורות, רהיטים ועוד ועוד.

היכולת לבצע כל כך הרבה שינויים, תצורות וחידושים עם לוחות פרספקס מאפשרת לאנשים שעוסקים באומנות, ליצור אינספור חפצים ויצירות, כיד הדמיון הטובה.

הקשר בין פרספקס לאומנות הינו מאמר פרי עטו של צוות אקריליק

פורסם בקטגוריה בלוג פרספקס. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 + 1 =