דה פרספקס פרוג'קט

לא- זו אינה להקת אינדי חדשה וגם לא ליין מסיבות. פרספקס פרוג'קט, היא ההצעה שלי למספר פרויקטים לעיצוב הבית, העשויים כולם פרספקס. פרספקס או בשמו המקורי פלקסיגלאס – זכוכית גמישה, הוא חומר פלסטי שקוף במקור, שניתן כיום למצאו בטווח רחב של צבעים, בפלטות בגדלים ובעוביים שונים.  עלותו הנמוכה מאפשרת ליצור ממנו פרויקטים עיצובים לפי הזמנה מבלי להזדקק להוצאה כספית גבוהה ומיותרת, כשהרווחנו מוצר מעוצב, מקורי, חד פעמי שאינו מיוצר בייצור המוני.

בחרתי בארבעה פרויקטים אפשריים לעיצוב הבית, וכולם על טהרת הפרספקס. 

 שולחן ישן או משעמם, או כזה שמצאנו ברחוב או קיבלנו מהדודה כשעברנו לגור לבד בפעם הראשונה, יוכל לקבל עיצוב חדשני ומקורי לגמרי מבלי להצטרך כישרונות מיוחדים, מיומנויות מיוחדות או שבירת ראש. פלטת פרספקס שקופה שניתנת להזמנה בכל בתי המלאכה העוסקים בפרספקס, יכולה לשדרג את השולחן המשעמם בעלות נמוכה. קצת תמונות ילדות, או קולאז' של תמונות מעיתוני קומיקס ישנים (ניתן להשיג במחיר שקלים בודדים בחנויות ספרים מיד שנייה), מדבקות, תמונות של כוכבים נערצים, כרזות מסרטים שכל אחד יכול למצוא בגוגל אימג'ז ולהדפיס במדפסת הביתית, יסתירו את פני השטח של השולחן שכשאת כל החגיגה הזו, תכסה פלטת הפרספקס השקופה, שעלותה היא פחות מחצי מעלות של זכוכית. הדבקת פשוטה בקצוות באמצעות כל דבק שהוא- תעשה את העבודה ותיתן לכם שולחן חדש במתנה.

הפרוייקט הבא שלי הוא דלת דו צדדית לחתול ולכלב העצמאיים שיודעים לצאת ולהיכנס הביתה מבלי ללכת לאיבוד.   פלטת פרספקס מאפשרת לנו ליצור חור בדלת העץ ולכסות את הפתח באמצעותה, נזמין בבית המלאכה חתיכה בגודל וצבע מותאם אישית, ובאמצעות שני צירים דו צדדיים נבנה לחיית המחמד דרך מילוט החוצה אך גם פנימה. המשקל הקל של פלטת הפרספקס מאפשר לחתול או לכלב הקטנים לדחוף את הדלת בצורה בטיחותית מבלי לסכן אותם. 

 הפרויקט השלישי הוא משטח דקורטיבי מפרספקס, עבור השיש של כיור האמבט. בחדר האמבטיה, שלאחרונה אופנתי מאוד לעצבו בהשראת מכוני הספא הטבעיים עם האווירה השלווה המרגיעה, ניתן לייצר באמצעות לוח פרספקס שקוף משטח דמוי קופסה, המזכירה מעט את תיבות התצוגה בדלפקי חנויות התכשיטים. ניתן לשים בתוכה צדפים, קונכיות, פרחי בד או פלסטיק, חלוקי נחל או כל הבא ליד. הרווחנו גם את השקיפות של הפרספקס, המאפשרת תצוגה וגם את המשטח החלק, הקל לניקוי שגם עמיד בפני מים וגם זול. 

 הפרויקט האחרון והאהוב עלי, הוא קופסת האור. קופסה עשויה פרספקס שקוף או אטום, צבעוני, לבן או חלבי, יכולה לשדרג כל חדר או אפילו פינה בבית, לייצר תחושה דרמטית, (קופסת אור צרה וארוכה בשני צידי המסדרון) אווירה מסוימת, (קופסת אור סגולה בחדר שינה מעל המיטה) או להיות חלק מנושא.(קופסת אור מצוירת דגים בחדר ילדים המעוצב בהשראת ים).  ניתן להזמין  את הקופסא בבתי המלאכה, ולהתייעץ עם אנשי הפרספקס לגבי גוף התאורה.

דה פרספקס פרוג'קט הינו מאמר פרי עטו של צוות אקריליק

פורסם בקטגוריה בלוג אחד קטן בנושא פרספקס, בלוג פרספקס. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 61 = 62